+90 536 232 30 55
Web İşimiz

WordPress Web Sitesi Kurma

WordPress Web Sitesi Kurma

WordPress Web Sitesi Kurma

Web siteleri tüm işletmeler, kuruluşlar ve hatta kişisel projeler için bir zorunluluk haline geldi. WP, web siteleri oluşturmak için en popüler platformlardan biridir. Ancak herkes bir WordPress web sitesinin nasıl oluşturulacağını bilmiyor. Bu yazıda size WordPress web sitesi oluşturmayı göstereceğiz.

WordPress Yolculuğunuza Başlangıç

Peki WordPress web siteleri oluşturmaya ne dersiniz? Düşündüğün kadar zor değil. Ne de olsa WP, herkesin web sitesi oluşturmasına yardımcı olan bir içerik yönetim sistemidir. Aşağıdaki talimatlarımızı takip ederek, kısa sürede çalışır durumda bir web sitesine sahip olacaksınız.

1. Sitesi İçeriği Tanımlayın

Bir WordPress web sitesi oluşturmadan önce bilmeniz gereken şey, kurmak istediğiniz web sitesi türüdür. Bir blog, e-ticaret sayfası veya şirket profili vb. olabilir.
Kişisel kullanım için bir blog oluşturuyorsanız, web sitenizin odaklanması gereken bir konu seçin. Başka bir deyişle, içeriğiniz için bir niş seçin.
Fotoğrafçılıktan kitaplara, yemek bloglarından seyahat bloglarına ve yemek pişirmeye kadar her şey olabilir. İlginizi çeken bir konu seçin ki içerik oluşturmak uzun vadede sizin için sorun olmasın.
Bir niş seçtikten sonra, web sitenizin nihai amacını düşünmeniz gerekir. Web sitenizden para kazanmayı mı yoksa boş zamanlarınızda sadece blog yazmayı mı planlıyorsunuz? Hedefiniz ne olursa olsun, tutarlı olduğunuzdan emin olun.
Ayrıca hedef kitlenizi de dikkatlice düşünmeniz gerekiyor: Gönderinizden kim yararlanacak? Bu, içeriğinizin biçimini, stilini ve tonunu etkiler.

2. Bir Domain (Alan Adı) Seçin

Dikkate alınması gereken bir diğer çok önemli adım, bir alan adı seçmektir. Bu adımın önemli olmasının nedeni alan adınızın markanızı temsil edecek olmasıdır. Bu yüzden dikkatli düşünmek gerekiyor.
Wikipedia, YouTube ve Netflix’in ortak noktası nedir? Telaffuzu ve hatırlaması kolay, kısa ve benzersiz bir isimdir. Alan adları böyle olmalıdır. İsimleri hatırlaması veya telaffuzu zor olan konukları kaçırmak istemezsiniz.
Bu süreçte size yardımcı olması için alan adı arama motorlarını kullanabilirsiniz.
Seçtiğiniz alan adını beğendiyseniz, kullanımda olup olmadığını görme ve kaydetme zamanı. Aşağıdaki butona tıklayarak alan adı talep aracımıza erişebilirsiniz.

  İzmir Kale Midye Web Tasarım

 

3. Bir Web Hosting Paketi Seçin Satın Alın

WordPress web siteleri oluşturmak için Web işimiz gibi doğru barındırma sağlayıcısını bulmanız gerekir. Birkaç önemli nokta var:

Neye ihtiyacınız var – web sitenizin kaç kaynağa ihtiyacı olacak, önümüzdeki 12 ay için planlarınız neler ve sitenizin ne kadar büyük olacağı. Çalışma Süresi Ölçeği – 7/24/365 çalışan kararlı bir web barındırma çok önemlidir. Müşteri Desteği – Web siteniz çalışmıyorsa veya sorun yaşıyorsanız yardım için müşteri desteği ile iletişime geçebilirsiniz. Kullanım kolaylığı ‒ çoğu web sitesi sahibinin programlama deneyimi yoktur. Küresel kontrol panelinin kullanımı kolay olmalıdır. Bütçe web siteniz olduğunda uzun vadede bütçe ve maliyet çok önemlidir. İhtiyaçlarınızı karşılamayan bir ev sahibi için daha fazla ödeme yapmak istemezsiniz. Web işimiz ile yukarıda belirttiğimiz noktalar için endişelenmenize gerek yok çünkü hostingimiz hem uygun fiyatlı hem de çok kaliteli. Ayrıca sizi bir dakikadan daha kısa sürede müşteri başarı temsilcilerimize bağlayabilen canlı sohbet desteğimiz de var.

4. WordPress Kurulumu

WordPress’i yüklemek, Web işimiz’in kontrol panelinden sadece birkaç tıklama ile yapılabilir. Çok kısa sürede bir WordPress web sitesi kurabileceksiniz!

WordPress Nasıl Kurulur:

Aldığınız hosting paketinde C-panelin en aşağısında bir wordpress işarti göreceksiniz wordpress işaretine tıklayın ve sonra ağaıdaki adımları izleyin.

URL – kayıtlı alan adınız veya WordPress web sitesi adresiniz.

Dil – WordPress sitenizin dili.

Yönetici Kullanıcı Adı – WordPress panonuza giriş yapmak için kullanacağınız kullanıcı adı.

Yönetici Parolası – WordPress yönetici alanınıza erişmek için girmeniz gereken parola.

Yönetici e-postası – bildirimler ve parola sıfırlama işlemleri için kullanılacak etkin bir e-posta adresi girin.

Site Başlığı‒ web sitenizin başlığı. Web Sitesi Tanıtım Satırı – web sitenizin amacının bir giriş satırı veya kısa açıklaması. indir düğmesine basın

  Mardin Web Tasarım

Tema Seçin

WordPress web sitesi oluşturma aşamasında, web sitenizin nasıl görüneceğini ve çalışacağını da düşünmeniz gerekir.
Farklı türde bloglar veya web siteleri, farklı düzenler veya temalar gerektirebilir. Bir e-ticaret web sitesi, bir blogdan daha karmaşık bir tasarıma ihtiyaç duyacaktır.
WordPress’in en iyi yanı, aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla tema olmasıdır.
Hem ücretsiz hem de premium temalar mevcuttur. Ücretsiz WordPress temalarından bazıları Zakra, Shapely ve Flash’tır.
WordPress tema kitaplığına göz atabilir ve ihtiyaçlarınıza uygun bir tema seçebilirsiniz. Ücretsiz temalar hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, En İyi 60 WordPress Teması makalemize göz atabilirsiniz.

Eklenti Yükleyin

Bir WordPress sitesi kurarken, bir eklenti seçip yüklemeniz gerekir. Yönetim, site güvenliği ve daha fazlasında iyileştirmeler. WP sitenizde. Aşağıdaki gibi konularda işlevselliğini artırabilecek birçok eklenti vardır:
İşte başlayabileceğiniz bazı temel eklentiler:

WooCommerce – bir çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız kullanışlı bir eklentidir. Ürünlerini veya hizmetlerini WordPress web siteleri aracılığıyla satmak isteyen web sitesi sahipleri için idealdir. Yoast SEO – en iyi arama motoru optimizasyonu (SEO) eklentilerinden biridir. Yüksek kaliteli, arama için optimize edilmiş içerik yayınlamanıza yardımcı olur. W3 Total Cache eklentisi – okuyucularınızın bir sonraki ziyaretlerinde bilgisayarlarını daha hızlı yüklemelerine yardımcı olur. Keyy Two Factor Authentication – bu güvenlik eklentisi, web sitenizi yetkisiz erişime karşı korur. Kimliğinizi ikinci bir cihaz aracılığıyla doğrulamanıza olanak tanır. Eklenti nasıl kurulur:

WordPress kontrol panelinde Eklentiler’e gidin. Sayfanızın üst kısmındaki Yeni Ekle’ye tıklayın. Arama kutusuna ihtiyacınız olan eklentinin anahtar kelimesini girin ve eklentinin yanındaki Şimdi Yükle düğmesine tıklayın. Eklentiyi zaten indirdiyseniz, Eklentiyi yükle’ye tıklayın. Ardından Dosya Seç’e tıklayın, eklenti dosyasını seçin ve Şimdi Yükle’ye tıklayın. Yükleme işleminden sonra eklentiyi etkinleştirmek için Eklentiyi Etkinleştir’e tıklayın. İşiniz bittiğinde, artık WordPress site oluşturma sürecini tamamlayabilir ve sitenizi herkesin görmesi için yayınlayabilirsiniz.

  Mersin Yetkili Servis Web Tasarım

Eğer bütün bu işlemlereler uğraşmak yerine profesyonel destek istiyorsanız veya WordPress web sitenizi profesyonel bir şekilde oluşturmamızı isityorsanzı bizimle iletişime geçebilirisiniz. Bunun dışında wordpres tema kurulum hizmeti ve wordpress demo kurulum hizmeti de sunmaktayız.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] tüm ücretsiz kodlara erişilerek, istenildiği zaman şekil yapılabilir. Bu özellikler ile WordPress Site eklentisi ile ideal olarak işlevsel formlar oluşturulur. Ancak, geleneksel olmayan işler […]