+90 536 232 30 55
Web İşimiz

WORDPRESS SİTESİ NEDİR?

WORDPRESS SİTESİ NEDİR?

WORDPRESS SİTESİ NEDİR?

Gazeteler; dediği zaman kesinlikle açık kaynak kodlu yazılımların varlığına işaret edecektir. Ancak, tüm ücretsiz kodlara erişilerek, istenildiği zaman şekil yapılabilir. Bu özellikler ile WordPress Site eklentisi ile ideal olarak işlevsel formlar oluşturulur. Ancak, geleneksel olmayan işler WordPress ile ilgili herhangi bir kodlama bilgisi olmadan yapılabilir.
gazeteler; Kişiye internete eriştiğinde birçok özgürlük sağlar. Tüm gereksinimleri karşılayan eklentiler; SEO sistemleri, web sitesinde güvenliği uygulamak ve artırmak için birçok ayara sahiptir. WordPress sitesi üzerinde her yıl gönüllüler tarafından geliştirilmektedir.

WordPress Ne İşe Yarar?

WordPress sistemi sayesinde; Haber sitesi, blog sitesi, e-ticaret sitesi, iş sitesi, bağış sitesi, market sitesi, oyun sitesi, forum sitesi ve medya sosyal ağı gibi birçok web sitesi geliştirilmektedir. Birçok özellik WordPress’in eklentiler ve temalar bölümünde de mevcuttur.

WordPress Kurulumu

WordPress kurulumu; otomatik ve manuel olarak ayarlanabilir. Bu tesisler;

– WordPress’in otomatik olarak yüklenmesi için yapılması gerekenler;

* Kurulum, web sitesi arayüzü ve yönetici paneli için WordPress Türkçe kullanmak istiyorsanız, WordPress’in son sürümünü ve Türkçe paketini indirmeniz gerekmektedir. WordPress.org’dan İngilizce olarak da indirilebilir.
* Sıkıştırılmış paket Winzip veya Winrar türünde bir program ile açılmalıdır.
* Kayıtların içeriği; Sunucuya yüklenmeli ve tarayıcının adres satırına web sitesi adı girilmelidir. * Kurulum işlemi otomatik olarak başlar. Kurulum, ekrandaki talimatlar izlenerek tamamlanabilir.
– WordPress’i manuel olarak kurmak için ne yapılmalı;

– Yukarıda belirtilen Türkçe dil paketi otomatik olarak kurulamıyorsa veya İngilizce paketini kurmak istiyorsanız manuel olarak kurulabilir.
– WordPress’i kurmak ve web sitesi arayüzü ve yönetici paneli olarak Türkçe kullanmak istiyorsanız, WordPress’in en son sürümünü ve Türkçe paketini indirmelisiniz. İngilizce dil kullanımı için WordPress.org’u ziyaret etmeniz önerilir. * Sıkıştırılmış paket Winzip veya Winrar türünde bir program ile açılmalıdır.
* wp-config-sample.php dosyası basit bir kelime işlemci ile açılmalıdır.
* Daha sonra belirtilen alana veritabanı adı yazılmalıdır (‘DB_NAME’, ‘veritabanı adı’).
* set(`DB_USER`,`kullanıcı adı`); Veritabanına bağlanmak için kullanılacak kullanıcı adı bu bölüme yazılmalıdır.
* set(`DB_PASSWORD`,`şifre`); İlgili bölüme veri tabanına bağlanmak için kullanılan şifre yazılmalıdır. * set(`DB_HOST`,` localhost`); bu genel olarak localhost olarak bırakılmalıdır. Bir sorun varsa, sunucu ile görüntülemeniz gerekir. Yukarıdaki bölümde gerekli değişiklikler yapılmalıdır.
*wp-config-sample.php dosyasını wp-config.php olarak yeniden adlandırdıktan sonra, dosyalar sunucuya yüklenecektir.
Tarayıcınızın adres çubuğu bölümüne {www.siteadmin.com}/wordpress/wp-admin/install.php yazarak yönlendirmeler izlenecek ve tamamlanacaktır.

  Hastane Web Sitesi Kurulumu Hastane Web Tasarım

WordPress Kullanımı Hakkında Bilgi

WordPress’i kendi başınıza kullanmak için öncelikle bir barındırma adresi ve alan adı satın almalısınız. Daha önce de belirttiğimiz gibi hosting ve domain satın alırken otomatik olarak wordpress kuracak hosting satın almak mümkündür. WordPress kullanmaya başladığınızda bilmeniz gereken en önemli detay; wordpress.org ve wordpress.com hizmetleri arasındaki farkı anlayın. Bu sayede WordPress’in tüm hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. WordPress’i kurmak ve kullanmakla ilgili daha ayrıntılı bilgi WordPress’in kendi web sitesinde bulunabilir.

Web İşimiz yazılımı ve web tasarım olarak işletmeniz için kurumsal çapta mobil uyumlu web tasarım oluşturuyoruz. Eğer sizin de bir web sitesine ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz hemen bizimle iletişim kurun ve hayallerinizi gerçekleştirelim.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments