+90 536 232 30 55
Web İşimiz

WEB TASARIM YAPMAK İÇİN ÖĞRENİLMESİ GEREKENLER

WEB TASARIM YAPMAK İÇİN ÖĞRENİLMESİ GEREKENLER

WEB TASARIM YAPMAK İÇİN ÖĞRENİLMESİ GEREKENLER

Web tasarımı, bir web sitesinin görsel görünümü ve hissi anlamına gelse de, aslında web geliştirme süreciyle örtüşür. soruları cevaplamak için; Ön uç – arka uç, HTML, CSS, JavaScript, UX, UI gibi kavramları açıklayarak başlamak önemlidir.
Programlama dillerine aşina değilseniz, web sitesi tasarlama yapmayı öğrenmekte zorlanabilirsiniz. Ancak odaklanmanız gereken en temel becerileri geliştirmeye başladığınızda, bir veya iki yıl içinde kendinize yepyeni bir uzmanlık alanı oluşturabilirsiniz.
Pandemi ile birlikte, kendimizi bilgilendirme, satın alma ve çalışma şeklimiz her zamankinden daha fazla teknoloji dolu değişirken, internetin yeni realitemizin ve küresel ekonominin geleceğinde önemli bir rol oynayacağını öngörmek zor değil. İnsanlığın karantina ve izolasyon nedeniyle uyum sağlamaya çalıştığı bir dönemde en çok talep gören sektörlerden biri olan web tasarım eğitimi almak geleceğinizi değiştirebilir.

Web Tasarımı Nedir? Nasıl Öğrenilir?

Web tasarımı, kullanıcı arayüzünden yerleşim düzenine, gezinme ergonomisinden tipografiye kadar birçok özelliğin planlanması ve sayfadaki farklı öğelerin dahil edilmesini içeren bir web sitesi oluşturma süreci olarak tanımlanabilir.
Web tasarımı, kullanıcı ile web sitesi arasındaki iletişimi kolaylaştırmayı amaçlar. Hem yaratıcı hem de analitik beceri gerektirdiği, standartlaştırılmış kodları bildiği, kullanıcı deneyimine önem verdiği, SEO (arama motoru optimizasyonu) üzerine düşündüğü ve grafik tasarımdan yararlandığı için web tasarımın olmazsa olmaz koşullarından biridir.
Aslında, web tasarımcılarının yaptığı şey, fikri iletecek işlevsel bir ortam yaratmak için konsepti alıp bir görüntüye dönüştürmektir.
Web tasarımını öğrenme yolculuğunuza HTML ve CSS gibi kodlama bilgisi edinerek başlamalısınız. Bu tür tasarım becerilerini öğrenmek için çevrimiçi kurslar alabilir, ilham verici tasarım podcast’lerini dinleyebilir, web tasarım eğitimlerine, bloglara ve YouTube videolarına başvurabilirsiniz. W3Schools, bu kodların ne olduğunu ve tam olarak nasıl çalıştığını görmek için deney yapabileceğiniz sağlam bir başlangıç ​​noktası olabilir.
Web sitesi tasarımını öğrenirken bilinmesi gereken en gerekli bileşenleri ve kavramları şu şekilde sıralayabiliriz:

  Midye Limon Web Tasarım
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments