+90 536 232 30 55
Web İşimiz

Web Tasarım ve Kodlama Bölümü

Web Tasarım ve Kodlama Bölümü

Web Tasarım ve Kodlama Bölümü

Tasarım, belirli ilkelerin rehberliğinde belirli bir amaç için fikirleri bir araya getirme ve toplanan fikirleri estetik bir şekilde organize etme ve uygulama sürecidir. Web tasarımı ise elektronik web sitelerinde içerik sunmayı amaçlayan ve kullanıcılarına İnternet üzerinden ulaşan tasarım benzeri yaratıcı bir süreçtir.

Web tasarımı, internette görüntülenen web sayfalarının tasarımını ifade eder. Web tasarımı, İnternet için içerik planlama, kavramsallaştırma ve düzenleme sürecidir. Web Tasarım eskiden masaüstü tarayıcılar için web siteleri tasarlamaya odaklanırdı; ancak 2010’ların ortalarından bu yana mobil ve tablet tarayıcılar için tasarım yapmak giderek daha önemli hale geldi. Bir web tasarımcısı, bir web sitesinin görünümü, düzeni ve bazen içeriği üzerinde çalışmalıdır. generallerin ne olduğunu görün; Kullanılan renkler yazı tipi ve simge tasarımı ile ilgilidir. İyi bir web tasarımı, kullanımının kolay, estetik açıdan hoş ve onu kullanacak hedef kitle ve markalarla alakalı olması anlamına gelir. Güncel web tasarım trendleri, sadeliğe önem verilerek tasarlanmaktadır. Gereksiz ve gereksiz görsel bilgilerle kullanıcıyı yormamak ve her şeyden önce zamanını boşa harcamamak iyi bir tasarım için çok önemlidir. Aynı zamanda, düzeni PC’ler, tabletler ve cep telefonları gibi farklı cihazlarda mümkün olduğunca tutarlı tutmak, kullanıcı güvenini ve katılımını sürdürmenin anahtarıdır. Düzen, renkler, grafikler, yazı tipleri ve içerik, web tasarımının temel unsurlarıdır.

Şifreleme; En genel tanımıyla bir bilgisayara, makineye veya sisteme istediğimiz görevleri anlayabilecekleri bir dilde anlatma işlemidir. Örneğin; Web siteleri tasarlamak, bilgisayar oyunları oluşturmak veya uygulama tasarlamak ve dağıtmak için kodlama bilgisi gereklidir. Ancak bunu yapmak için belirli kodlama dillerini bilmek gerekir. Bu kodlama dillerinden en önemlileri şu şekilde isimlendirilmiştir. HTML, CSS, ASP, PHP, Java, Visual Basic, C#, C++ ve Python. Her şirketin kendi kodlama dili vardır. Yani bildiğiniz kodlama dili, çalışmaya başlayacağınız firmada geçerli bir dil olmayabilir.

  Bilecik Yazılım Ve Web Tasarım
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Web Tasarım ve Kodlama bölümü gelecek vaat eden meslekler arasında en çok gelecek vaat edenlerden biridir. Web tasarım ve kodlama günümüzün olmazsa olmazları arasında kabul görmeye başlamıştır. Bu nedenle bu alanlara ilgi duyan öğrencilerin rahatlıkla tercih edebilecekleri fakültelerin başında gelmektedir. Web Tasarım ve Kodlama Önlisans programının amacı, web tasarımı ve kodlama alanında ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağını yetiştirmektir. Aynı zamanda web tasarım ve kodlama alanında çalışmakta olan çalışanların etkinlik ve üretkenliklerini artıracak bilgi ve becerilere sahip olmalarını sağlamayı da hedeflemektedir. Web Tasarım ve Kodlama Bölümü 2 yıllık bir programdır. Özellikle meslek lisesi eğitimi almış adayların iş hayatına girme ihtimalleri diğer adaylara göre daha yüksek olduğu ve diğer bölümlere geçiş yapılabileceği için bu oldukça ayrıcalıklı bir bölümdür.4 yıl dikey geçişten farklıdır. Kursu tamamlayan öğrencilere web sitesi tasarımının nasıl yapılacağı, tasarım sürecinde nelere dikkat edilmesi gerektiği ve bu tasarımların nasıl koda dönüştürüleceği anlatılmaktadır. […]

trackback

[…] Web Tasarım ve Kodlama Fakültesi’nden mezun olduktan sonra özel sektörde birçok iş imkanı bulunmaktadır. Bu nedenle, bu oldukça rekabetçi sektörde, belirli konularda diğer tasarımcılardan ve kodlama uzmanlarından sıyrılmanız gerekir. Bilinen ve aktif kullanılan yazılım dili ve kullandığınız diğer programların seviyesi de iş bulmada olumlu rol oynuyor. Yazılım dilleri HTML, CSS, ASP, PHP, Java, Visual Basic, C#, C++ ve Python’dur. Bu programlar Photoshop, After Effects gibi video ve resim düzenleme programlarıdır. Geliştirici, mobil geliştirici, full stack geliştirici, ön uç geliştirici gibi unvanlar, kodlama ve web tasarımı bölümlerinden mezun olanların profesyonel hayatta doldurabilecekleri pozisyonlardan bazılarıdır. […]