+90 536 232 30 55
Web İşimiz

Web Tasarım ve Kodlama Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Web Tasarım ve Kodlama Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Kimler Kodlama Yapar?

Kodlama yapan tasarımcıları ve unvanlarını ele alacak olursak kodlama uzmanlarına verilen unvanlar şu şekildedir.

Programcılar Oyun Programcıları Donanım Programcıları Ağ Uzmanı Veri Tabanı Uzmanı Developers (Geliştiriciler) Webmaster (Web Geliştiricileri) Mobil Uygulama Geliştiricileri Masaüstü Yazılım Geliştiricileri

Kodlama Nedir ?

Bilgisayar şifreleme, bilgisayara ve makineye hangi eylemleri gerçekleştireceğini söylemek için birçok bilgisayar programlama dilinden en az birinin kullanılmasıyla gerçekleşir. İnsanların makinelerle iletişim kurma yollarından biri kodlamadır. Kodlama yoluyla bazı programlar, işletim sistemleri ve mobil uygulamalar gibi yazılımlar oluşturabiliriz.

Kodlamanın Becerisinin Önemi

Teknoloji dünyasında adını sıkça duyduğumuz ve önemi gün geçtikçe daha da artan kodlama terimlerini onlarca kez duymuşsunuzdur. Kodlama alanında kariyer yapmak isteyen bir kişinin kodlama diline ve becerilerine sahip olması gerekir. Kodun mantığını anladıktan sonra, farklı dilleri öğrenerek becerilerinizi geliştirme fırsatınız olur.

Web Tasarım ve Kodlama Mezunları Ne İş Yapar?

Web Tasarım ve Kodlama Fakültesi’nden mezun olduktan sonra özel sektörde birçok iş imkanı bulunmaktadır. Bu nedenle, bu oldukça rekabetçi sektörde, belirli konularda diğer tasarımcılardan ve kodlama uzmanlarından sıyrılmanız gerekir. Bilinen ve aktif kullanılan yazılım dili ve kullandığınız diğer programların seviyesi de iş bulmada olumlu rol oynuyor. Yazılım dilleri HTML, CSS, ASP, PHP, Java, Visual Basic, C#, C++ ve Python’dur. Bu programlar Photoshop, After Effects gibi video ve resim düzenleme programlarıdır. Geliştirici, mobil geliştirici, full stack geliştirici, ön uç geliştirici gibi unvanlar, kodlama ve web tasarımı bölümlerinden mezun olanların profesyonel hayatta doldurabilecekleri pozisyonlardan bazılarıdır.

Web Tasarım ve Kodlama Bölümünde Mezun Olmak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Web Tasarımı ve Kodlama Fakültesi’nden derece almak için genellikle lisans veya yüksek lisans derecesi gerekir. Bazı üniversiteler ayrıca kodlama ve web tasarım programlarının tamamlanmasını veya belirli bir üniversite kursunda bir tezin tamamlanmasını isteyebilir. Diğer gereksinimler, öğrencilerin istedikleri alanlarda başarılı olmaları, kendi çalışmalarını ve/veya projelerini sunmalarıdır. Ayrıca öğrencilerin programlama dillerine ve programlama ilkelerine hakim olmaları ve bir sunucu üzerinde web sitesi kurma bilgisine sahip olmaları gerekebilir.

  Yıldızeli Yazılım Ve Web Tasarım

 

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments