+90 536 232 30 55
Web İşimiz

Web Tasarım Nedir ?

Web Tasarım Nedir ?

Web Tasarım Nedir ?

Web sitenizin arama motorlarında erişilebilir olmasını sağlayan ve genellikle hizmet, ürün veya kişilerin tanıtımını yapmak için kullanılan grafik ve metinlerden oluşan çalışmaya web tasarımı denilebilir. Kısacası web tasarım denilince bir markanın veya kişinin dijital ortamda görünen yüzünü anlatmak için en basit tanımı kullanmak uygundur.

Web Tasarımcısı

Sitenin HTML dili olduğu için bu işi bilen uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Bu sistemi uygulayan kişiler web tasarımcıları olarak bilinirken, mükemmel tasarım, müşteri tabanını ve ürünü tanıtmada önemli bir rol oynayacaktır. Başka bir deyişle, başarılı bir tasarımdan bahsettiğimizde kullanıcı dostu olması gerekir.

Web Tasarım Unsurları

Bir web sitesi hazırlarken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Öncelikli görsel olan bu çalışmada içeriğin özgünlüğü kaliteyi artıracaktır. Bir web tasarımının yapılabilmesi için bazı aşamalardan geçmesi gerekir. Bu aşamalar aşağıdaki gibidir.

  • 1. Projeksiyon
  • 2. Grafik
  • 3. HTML veya CSS kodlaması
  • 4. Entegrasyon
  • 5. Ve test süreci

Projelendirme

Web sitesi hazırlarken proje planlaması çok önemlidir. Çünkü tasarımda gerekli olan grafik ve yazıların kullanıcıyı rahatsız etmemesi ve sektörünüzle alakalı olması gerekmektedir. Bir kullanıcı web sitenize girdiğinde aradığı bilgiye hızlı bir şekilde ulaşması sitede kalma süresini hızlandıracak ve başarılı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Web sitesinin en dikkat çekici yönü rengidir. Renkleriniz logonuz ve şirket renklerinizle uyumlu olmalıdır. Renkler markanın imajını ve kurumsal kimliğini yansıtmalıdır.

Grafik

Web sitenizde kullanacağınız grafikler, fotoğraflar ve simgeler asla web sitenizi yavaşlatmamalıdır. Gecikmeli olarak açılan bir site veya sayfada hiçbir kullanıcı kalmak istemez. Bu nedenle grafiklerinizi olabildiğince basit, anlaşılır ve özet bir şekilde hazırlamalısınız.

Yazı Karakteri

Aslında fontlara pek dikkat edilmez ama bir web sitesi için fontlar çok önemlidir. Birçok programcı bunu fark etmeyebilir, ancak güvenli yazı tiplerini kullanmak her zaman yararlıdır.

  Mikro Site Tasarım

İçerikler

İçerik, hizmet veya ürünün kullanıcılara sunulabileceği ve bilgiye okuyucuların erişebileceği düzeyde olmalıdır. Özgün ve SEO uyumlu içerik, arama motorlarının gözünde her zaman değerlidir. İçeriğinizi profesyonel bir şekilde hazırladığınızda kullanıcılar size ve markanıza daha fazla güven duyacaktır. İçeriğiniz belirli bir düzende, yani anahtar kelime merkezli olmalıdır.

Web Tasarımda Nelere Dikkat Edilmeli?

Hangi sektörde olursanız olun, önce hedeflerinizi belirlemelisiniz. Çünkü yola hedefsiz başlamak sizi sıfıra geri getirecektir. Web sitenizin hedeflerini belirledikten sonra, arama motorunun istediği kodu oluşturduğunuzdan emin olmalısınız. Profesyonel destekle yaparsanız işi bilirler.

Sonuç olarak bir web tasarım Mardin firması olarak web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçerseniz profesyonel web tasarımları hazırlayıp en kısa sürede teslim edebiliriz.

Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] göz önüne alındığında, yüksek performanslı akıllı cihazlarda çalışan duyarlı web sitesi tasarımı web siteleri, mobil kullanıcıların potansiyelinden […]

trackback

[…] Web Tasarım Yazılım projeleri PHP, C#, JAVA, XML, ASP.NET, VB.NET gibi web yazılım dillerini kullanır. […]

trackback

[…] en üst konuma getirmesidir. Çünkü Google tarama motoru çalınmış yada sıradanlaşmış web tasarım yada yazıları artık üste atmamakta bunun sebebi piyasada çokça hazır web sites bulunduğu […]