+90 536 232 30 55
Web İşimiz

WEB TASARIM NEDEN ÖNEMLİDİR?

WEB TASARIM NEDEN ÖNEMLİDİR?

WEB TASARIM NEDEN ÖNEMLİDİR?

Web tasarım alanında faaliyet gösteren kuruluşlardan yardım alınarak oldukça kullanışlı ve şık bir web sitesi hazırlanabilir. Web tasarımın önemi, web sitesinin hizmet verdiği alana göre hizmet verdiği kitleyi doğrudan etkiler.

Web Tasarımın Önemi

Aslında e-ticaret sitesi olarak açılan sayfa tasarımı doğru olmazsa herhangi bir ürün satamaz. Müşterilerine sorunsuz bir arayüz sağlamak isteyen web sitesi yöneticileri, daha önce bu alanda birçok kez çalışmış kuruluşları tercih etmektedir. Oluşturmak istediğiniz web sitesinin türünü açıkça yansıtan birçok başarılı referansın bulunduğu bir sayfa açmalısınız.

Kaliteli Web Tasarım Nasıl Olur?

Öncelikle sitenin hangi bölgede içerik barındırdığını anlamak gerekir. Web sitesinin teması belirlenemezse Web tasarımı yanlış olacaktır. Video paylaşabileceğiniz ve eğlence içeriklerine yer verebileceğiniz sayfada, diğer içeriklere erişimi kolaylaştıracak butonlar bulunuyor.
Bir e-ticaret sitesinde, stokta bulunan ürünlere göre belirlenen kategorileri ayırmanız gerekir. Ayırmadığınız, satışa çıkarmak için karıştırdığınız, ismini yanlış verdiğiniz ürünlere ulaşmanız zor olacaktır. E-ticaret sitesi açacaksanız siparişi verecek kişinin herhangi bir zorlukla karşılaşmamasını sağlamak önemlidir. Sipariş vermek isteyen ancak işlem onaylanmıyor ve desteklenmiyor, web sitenizi beğenen bireyler için son derece zor.

Web Tasarım Ziyaretçi Sayısını Etkiler Mi?

Bir web sitesinin kullanışlı olup olmaması tasarımının nasıl hazırlandığına bağlıdır. Eksik içeriğe sahip bir web sitesi bile muhtemelen yıllardır yayında olan kalitesiz bir siteyle karşılaştırılacaktır. Bu tür durumlar, arayüzün kullanımı ve ziyaretçi sayısı ile bile net bir şekilde anlaşılabilmektedir. Web tasarımın önemi sadece içerik erişimini etkileyen yapı değildir. İlk başta web sitesi için tüm kategorilerin ve içeriğin erişime açık olduğunu gösteren bir araçtı. Düşük kaliteli sitelerde bu durum, hangi alanda ne olduğunu anlamak zor olduğu için ziyaretçi sayısını direkt olarak etkiler. Bir kez giren ve gereksiz bulduğu için ayrılan bir ziyaretçinin tekrar girme olasılığı daha düşüktür. SEO çalışması ne kadar iyi yapılırsa yapılsın başarılı bir tasarım oluşturulmadıkça çok sayıda kullanıcıyı siteye çekmek mümkün değildir.

  Terme Yazılım Ve Web Tasarım
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments