+90 536 232 30 55
Web İşimiz

Web Sitesi İçin SEO’nun Önemi

Web Sitesi İçin SEO’nun Önemi

Web Sitesi İçin SEO’nun Önemi

Bir web sitesi kurdunuz ancak ne yaptıysanız hiç bir şekilde siteniz istediğiniz gibi yükselmedi mi ?  Yazıları düzenli girdiniz kaliteli görseller eklediniz hatta reklam dahil verdiniz ama istediğiniz verimi alamadınız. Peki eksik olan şey ne yada nerede hata yapıyorsunuz ? İşte tam olarak bu konuya değineceğiz.

Bir web sitesini kurmakla yada düzenli yazı girmekle asla iş bitmiyor hatta web sitesi kurulumu yazılımı ve yayınlaması yapılan işin %10 luk kısmı bile değil diye bilirim. Eğer web sitenizin istediğiniz noktaya gelmesini istiyorsanız düzenli az az ve olarak seo çalışmaları yapmak gerekiyor.

Peki seo çalışmaları nasıl mı yapılır ? Seo 2 kısma ayrılır iç seo dış seo uzun uzun yazıp canınızı sıkmayacağım bazı tiyolar vereceğim ve onları uygulamanız takdirinde farkı gözünüzle görmeye zaten başlayacaksınız.

İç Seo: İç seo site yöneticisinin yapa bileceği ve basit ama etkili yöntemlerdir. Bunları özetleyecek olursak :

1-) Yazdığınız yazılarda daha önceki konuyla bağdaşan kelimeler seçip o kelimelere iç linkler verin örenğin benim şu anda SEO kelimesine bir lnik eklemem gibi. Ziyaretçi bu sayede sitede daha fazla dura bilir ve google botları diğer yazılarınızı rahat indexler

2-) Yazdığınız yazıların içinde başka sitelre de link verine ancak bu siteler konunuz ile bağdaşmalı ve kaliteli siteler olmalı.

3-) Göresel ekleyin ve bu görselin ismini konu başlığınız yapın ki insanlar google görsellerde arama yaptığında görseliniz orada görünsün ve görselden sitenize trafik gelsin.

Dış Seo: Bir seo uzmanının yapması gereken iş gibi gözükse de aslında sizinde az çok yapa bileceğiniz ve sitenize iyi katkılar sunacak bir çalışmadır.

1-) Sitenizin kesinlikle sosyal mecralarda hesapları olmalı ve o sosyal mecralarda sitenize link vermelisiniz ki google botları dış o web sitesini indexlerken sizin sitenizin linkine rastlasın ve sitenin popurerliği artsın

  Web Tasarım ve Kodlama Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

2-) Kaliteli sitelerden tanıtım yazısı satın alın yada yayınlatın. Yayınlanan yazıda en az 1 site linkiniz en çok 3 site linkiniz olursa aynı şeklide sitenizin kalitesi artar çünkü google kaliteli sitedeki link çıkışlarına çok dikkat eder ve sitelere ona göre bir sıralama verir.

3-)Google Search Console  Hesabı açın ve Kalitesiz çapalardan ve spam skorundan kurtulun böylelikle siteniz google gözünde hep kaliteli bir site olarak kalır ve rakip sitelere oranla daha ön sıralarda yayımlanır.

‘Eğer seo’nun ne olduğunu bilmiyorsanız SEO Nedir Ne İşe Yarar ? konulu yazımıza bir göz ata bilirsiniz.

Web siteleriniz için webisimiz.com olarak profesyonel seo hizmeti vermekteyiz. Whatsapp yada iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçerek seo hizmetlerimizden yararlana bilirisiniz

 

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] sahip olmanın birçok faydası vardır. Birincisi 7/24 randevu almak isteyen hastalar için bir web sitesi oluşturmaktır. Bu sayede doktor şubeleri vs. herhangi bir yere seyahat etmek zorunda kalmadan […]