+90 536 232 30 55
Web İşimiz

WEB SİTENİZ NEDEN MÜŞTERİ ÇEKMİYOR?

WEB SİTENİZ NEDEN MÜŞTERİ ÇEKMİYOR?

WEB SİTENİZ NEDEN MÜŞTERİ ÇEKMİYOR?

Sana web tasarlamanı söylediler, sen yaptın. Web siteniz neden müşteri çekmiyor. Web tasarımcıları, arama motoru optimizasyonu (SEO), metin yazarları, pazarlama ve kullanılabilirlik uzmanları olmak üzere 16 uzman, neden bazı web sitelerinin başarılı olurken bazılarının başarısız olduğunu açıkladı. Bu uzmanların verdiği ipuçları, bir web sitesi oluşturmak veya geliştirmek isteyen herkes için net bir taslak sunar.

1. Sorunları Çözün

Çoğu site, hangi sorunları çözdüğünüzü değil, ne kadar iyi olduğunuzu yazar. İşletmeniz için daha iyi yetenekler ve stratejiler mi istiyorsunuz? “Sana yardım etmek için buradayız.”

2. Özelliklere Değil, Sonuçlara Odaklanın

Ürün ve hizmetlerinizin faydalarını ve potansiyel müşterilerinizin bundan neler sağlayabileceğini açıklayın. Tatbikat çok klasik bir örnektir. Müvekkiliniz duvarında bir delik istiyor, matkap değil. Yani matkap ucunun kendisinden değil, açılan deliklerin kalitesinden ve bu delikleri delmenin ne kadar kolay olduğundan bahsetmiyorum bile.

3. Kendinize Değil, Müşterilerinize Odaklanın

Müşterileri çekemezsiniz çünkü web siteniz müşterileriniz değil tamamen sizinle ilgilidir. Neden harika olduğunuza, ne yaptığınıza veya ne sattığınıza odaklanmak yerine, müşterilerinizin neden umursaması gerektiğine odaklanın. Onlara nasıl yardımcı oluyorsunuz? Yükünüzü nasıl taşıyorsunuz? Acılarını hafifletiyor musunuz? Hayatlarını daha iyi, daha zengin veya daha kolay hale getiriyor musunuz?

4. Markanızı İnşa Edin

Sunduğunuz ürün veya hizmetler marka kimliğinizin kalitesiyle eşleşiyorsa, insanların sizden satın alma olasılığı daha yüksektir. Başka bir deyişle, işletmenizin, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin itibarını artırmak en iyisidir. Bu itibar sizi mükemmelliğe götürür.

5. Müşterileriniz Size İhtiyaç Duymadan Onları Tanıyın

İnsanlar rastgele şeylere tıklayıp o şeyleri satın almazlar. Onları tanıyan ve seven markaları kabul ederler. Düzenli ziyaretçiler (sizi daha önce duymuş olanlar), yeni ziyaretçilere (sizi yeni tanıyanlar) göre 2-3 kat daha yüksek tıklama oranına sahiptir. İnsanlar sizinle iş yapmaya başlamadan önce hedef pazarınızda öne çıkmaya çalışın.

  Dr (Doktor-Sağlık) Sitesi Kurmak

Web İşimiz yazılımı ve web sitesi tasarım şirketimiz olarak işletmeniz için kurumsal çapta mobil uyumlu web tasarım oluşturuyoruz. Eğer sizin de bir web sitesine ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz hemen bizimle iletişim kurun ve hayallerinizi gerçekleştirelim.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments