+90 536 232 30 55
Web İşimiz

WEB SİTENİZ İÇİN ORGANİK TRAFİKLER NEDEN ÖNEMLİDİR?

WEB SİTENİZ İÇİN ORGANİK TRAFİKLER NEDEN ÖNEMLİDİR?

WEB SİTENİZ İÇİN ORGANİK TRAFİKLER NEDEN ÖNEMLİDİR?

Evet, organik trafik elde etmek zordur. Organik arama stratejileri, en iyi organik sonuçların üzerinde bile yer alan PPC’ler (tıklama başına maliyet, tıklama başına ödeme) olduğu sürece zaman kaybı gibi görünüyor.
aslında değil. Organik arama trafiği, dijital web stratejileriniz için her zaman çok önemli olmuştur. Web sitenizin organik ziyaretçilere ihtiyacı var. İşiniz de öyle.

Organik Trafik Nedir?

Google Analytics’te bu trafik, yönlendirme, doğrudan, sosyal, ücretli arama ve e-posta trafiği dahil olmak üzere farklı trafik türlerine ayrılabilir. Organik arama trafiğine bakarak reklamlardan veya diğer kampanyalardan etkilenmeden web tasarınızın nasıl performans gösterdiğini görebilirsiniz.

Organik trafik analizi, web sitenizdeki ve stratejinizdeki zayıflıkları belirlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, mobil cihazlardan gelen organik arama trafiğinin hemen çıkma oranı yüksekse, sitenizin yanıt verebilirliğini ve kullanıcı deneyimini (UX) gözden geçirip Mobil cihazlar için yeniden tasarlamayı düşünün bölümüne bakın. Avrupa trafiğiniz Türkiye’den gelen trafiğinizden daha düşükse ve hedef kitleniz ağırlıklı olarak Almanya’daysa, zamanınızı ve enerjinizi bu yerel arama sonuçlarında bulunan yerel arama motorunun (SEO) optimizasyonunu araştırarak harcamak isteyebilirsiniz.

Organik Trafik Neden Önemlidir?

Bedava. Sıralamalarınızı ve organik trafiğinizi iyileştirecek içeriği düzenlemek için bir arama motoru optimizasyon uzmanı, metin yazarı ve hatta kameraman arıyor olabilirsiniz. Sonunda, bu optimize edilmiş içerik bir zorunluluk haline gelecek ve ortaya çıkan organik trafik, reklam bütçesi veya ekstra çaba gerektirmeyecektir. Trafik, arama algoritmalarına pozitif bir sinyal gönderir. Organik trafik genellikle sosyal medya ve ücretli aramaya göre daha düşük hemen çıkma oranları, sitede daha fazla zaman harcanması ve oturum başına daha fazla sayfa anlamına gelir. Tüm bu sinyaller Google ve diğer arama motorlarına web tasarımınızın başarılı olup olmadığını söyler. Yeni işletmeleri teşvik eder. Gerçekten büyük bir markanız yoksa işletmeniz yalnızca yönlendirmelerle ayakta kalamaz. Arama sonuçlarının en üstünde görünmek, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi arayan potansiyel müşterileri, özellikle de yerel olanları etkilediğiniz anlamına gelir. Erişilebilir. Küçük işletmeler ve yeni başlayanlar için bütçeler kısıtlı olabilir. Bir kampanya yürütmek için çok fazla bütçeniz yoksa, alan adınızla güven oluşturarak ve organik arama motoru optimizasyonu ile sıralamalarda yükselerek başlayabilirsiniz. Sağlam bir temeldir. Web tasarımınız, rekabetin düşük olduğu bir ortamda anahtar kelimelerle otoritesini ortaya koyuyorsa, bütçe ayırmanızı bu ulaşılması zor terimler etrafında reklamlar ve kampanyalar yayınlamaya odaklayabilirsiniz. Organik arama stratejinize yaklaşırken, hem geleneksel arama tabanlı arama motoru optimizasyonunu hem de sesli aramayı birlikte değerlendirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Yerel fiziksel mağazalar, restoranlar ve eğlence mekanları ve diğer birçok marka, “Hey Siri” çağrıları için sesle optimize edilmiş stratejiler geliştirmeye başladı.

  Mumsema Dini Site Web Tasarım

Organik Trafiklerinizi Nasıl Arttırabilirsiniz?

Kim daha fazla ücretsiz trafik istemez ki? Bu sürekli değişen manzarada arama motoru sıralamalarınızı ve arama sinyallerinizi birçok faktör etkiler.
1. Anahtar kelime stratejisi. Anahtar kelime araştırmasına yatırım yapın ve mevcut ve yeni içeriğiniz için uygun arama motoru optimizasyonu geliştirin. Hangi algoritmayı kullanırlarsa kullansınlar (şu anda Örtülü Semantik İndeksleme kullanıyorlar), anahtar kelimeler arama motorlarının web tasarım ve içeriğinizi kategorilere ayırmasına yardımcı olur. 2. Yeni içerik. Google gibi arama motorları, aynı anahtar kelime için gösterilen rakiplere kıyasla sıralamanızı belirlemek için yenilik, kalite ve alaka düzeyini faktörler olarak kullanır. Kalitenin önemini göz önünde bulundurarak bu anahtar kelimeler etrafında yeni içerik oluşturun ve içeriğin başarılı olup olmadığını görmek için verileri analiz edin. 3. Kullanıcı deneyimi. Web tasarımınızın kendisi kalite sinyalleri içerir. Yükleme süresi, site yapısı ve gezinme gibi kullanılabilirlik faktörleri, hemen çıkma oranı, oturum başına sayfa sayısı, hemen çıkma oranı ve sitede geçirilen ortalama süre gibi verileri etkiler. Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için bu sayıları ve müşteri verilerini kullanın. 4. Mobil erişilebilirlik. Google öncelikle mobile önem verir, bu nedenle sitenizin duyarlı ve mobil uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Güçlü bir mobil kullanıcı deneyimi, özellikle Y Kuşağı ve Z Kuşağı için arama davranışında büyük önem taşıyor.
5. Web sitesini güncelleyin. Gizli Derecelendirme Sinyalleri; Site güvenliği, mevcut site haritası, kullanım koşulları ve gizlilik politikası sayfası, iletişim bilgileri ve altbilgiden gelir. Bu nedenle, dijital evinizi düzenli tuttuğunuzdan emin olmanız gerekir.
6. Bağlantı yönlendirmeleri (geri bağlantılar). Yönlendirme bağlantılarının kendileri yönlendirme trafiği oluşturur. Bağlantı yönlendirmeleri ile bağlantı kurma stratejileri, sitenizin kalite sinyalleri üzerinde ciddi bir etkiye sahiptir. Size bağlanan daha kaliteli siteler, daha fazla güveniniz var. Sonuç olarak, sıralamalarınız da olumlu etkilenecektir. 7. Sosyal Sinyaller Sosyal medya trafiğinin kendi nişi olmasına rağmen, puanlarınız sinyallerini sosyal ağlardan alır. Buna aktif sosyal medya hesaplarından paylaşımlar, bağlantılar, incelemeler ve bağlantılar dahildir.
8. Rakip analizi. Rakiplerinizin organik trafiğini ve anahtar kelime stratejilerini analiz etmeniz ve bunları kendi çalışmalarınıza yön verecek şekilde kullanmanız sıralamalarınız için çok önemlidir.

  PROFESYONEL WEB TASARIMCISI OLMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?

Web İşimiz yazılımı ve web sitesi tasarım şirketi olarak işletmeniz için kurumsal çapta mobil uyumlu web tasarım oluşturuyoruz. Eğer sizin de bir web sitesine ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz hemen bizimle iletişim kurun ve hayallerinizi gerçekleştirelim.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments