+90 536 232 30 55
Web İşimiz

SEO NEDİR? SEO NEDEN ÖNEMLİDİR?

SEO NEDİR? SEO NEDEN ÖNEMLİDİR?

SEO NEDİR? SEO NEDEN ÖNEMLİDİR?

SEO veya arama motoru optimizasyonu, İngilizce kökenli ve “arama motoru optimizasyonu” kelimesinin kısaltılmasıyla oluşturulmuş bir dijital pazarlama terimidir. Bir arama motorunda arama sonuçlarından ücretsiz trafik alma uygulaması veya süreci olarak tanımlanır.
Diğer bir deyişle SEO araştırması; anahtar kelimeler kullanarak, bağlantı kurarak ve alakalı içerik oluşturarak web içeriğini çevrimiçi aramalarla uyumlu hale getirmek için yapılan tüm çevrimiçi çabaları ifade eder.
SEO, özellikle bir web sitesinin Google, Yahoo ve Bing gibi sitelerdeki arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına odaklanan bir dijital pazarlama türüdür. Arama motorları, bir web sitesine organik (ücretsiz) trafik getirmek için en popüler araçlardır ve SEO’yu oldukça rekabetçi hale getirir. Başarılı bir strateji, işletme için oldukça faydalı olabilir.
İnternete aşina iseniz, muhtemelen her gün bir arama motoru kullanırsınız. Bir arama yapıldığında, bu arama motorları, arama motoru sonuç sayfasında (SERP) hangi içeriğin listeleneceğini belirleyen bir algoritmaya sahiptir. Arama motorları sadece web sayfalarının içeriğini göstermez. Ayrıca arama sonuçları sayfasında videolar, resimler, yerel işletme sonuçları veya diğer medya türlerini gösterebilirler.

Günümüzün rekabetçi pazarında, SEO her zamankinden daha önemlidir. Arama motorları, her gün milyonlarca kullanıcıya sorularının yanıtlarını veya sorunlarına çözüm bulmak için hizmet vermektedir. Bir web siteniz, blogunuz veya çevrimiçi mağazanız varsa SEO, işletmenizin büyümesine ve hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilir.
Kullanıcılar arama motorlarına güvenir ve anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almak web sitenizin güvenilirliğini artırır. Kullanıcılar arama motorlarına girdikleri terimlerin sıralamalarını akıllarında tutar ve tüketicilerin gözünde sıralamalarınız bir güven oyu gibidir. Bazı tüketiciler bunu kabul etmese de, yüksek arama sıralamaları sizi onların gözünde daha güvenilir kılar.

  WEB SİTENİZ NEDEN MÜŞTERİ ÇEKMİYOR?
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments