+90 536 232 30 55
Web İşimiz

NEDEN FİRMANIZ SOSYAL MEDYADA YER ALMALI

NEDEN FİRMANIZ SOSYAL MEDYADA YER ALMALI

NEDEN FİRMANIZ SOSYAL MEDYADA YER ALMALI

İşletmeniz için sosyal medya, marka bilinirliğini artırmak, ürün ve hizmetleri geniş bir kitleye tanıtmak, doğrudan satış kanalı haline gelmek, yeni veya geniş kitlelere ulaşmak, profilinizde/web sitenizde trafiği artırmak ve müşterilerle etkileşim kurmak, ötesinde dönüşümler elde etmek için satış (üyeler, sosyal hesaplarınız, bu hesaplar aboneler gibi işletmenizi dijital ortamda tanıtan ağ hesaplarını aktif olarak kullanmanız önemlidir). Çünkü tavsiye etmek istediğiniz her ne ise, tavsiye ettiğiniz şeyin alıcısı online dünyadadır. Sosyal medyada yer almak, şirketlerin/markaların hedef kitlelerine ve potansiyel müşterilerine ulaşabilmeleri için olmazsa olmazdır. Özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte; yanı sıra web siteleri, uygulamalar ve daha fazlası. Sosyal medya hesaplarının üye olunarak kullanılması ile birlikte hemen hemen tüm internet kullanıcılarının sosyal medya ile meşgul olduğu söylenebilir. Bu durumda firma/marka olarak burada yer almamak tahmininizde büyük bir boşluk olabilir. Günümüzde sosyal ağlar sadece bireyler için değil, şirketler için de geleceğe bir yatırım fırsatı; Markaların/hizmetlerin maddi ve manevi kazanç elde etmelerinde etkin yardımcıları. Bu yazımızda sizler için sosyal medyada olmanın öneminden bahsettik.

Sosyal Medyada Var Olmanız İçin 5 Önemli Neden

1. Geniş Kitlelere Erişebilirsiniz

Müşterilerle iletişim kurmak, satışları ve bilinirliği artırmak, hedeflerinize uygun bir etki yaratmak istiyorsanız o zaman sosyal medya aracılığıyla ulaşabileceğinizden çok daha fazla kişiye web sitenizden ulaşabilirsiniz. Kullanıcıların bir marka veya bir kişi hakkında bilgi edinirken sosyal ağları kullanmaya alıştığı günümüzde; Mevcut ve potansiyel müşterilerinize ve hedef kitlenize sosyal medya aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

2. Hedef Kitlenize Hızlı ve Doğrudan Ulaşabilirsiniz

Tek bir sosyal medya ağı kullanmak yerine, hedef kitlenizin sevdiği en az 2-3 aktiviteyi araştırma yapmayı kullanarak yaparsanız, hedef kitlenize doğrudan doğru yerden hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde hedeflerinize ulaşmanız daha kolay olacaktır.

  ÖZEL WEB YAZILIMLARA SAHİP OLMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

3. Ölçümleme Yapabilirsiniz

Sosyal medya hesaplarınız ile ölçebileceğiniz; günlük, haftalık, aylık kaç kullanıcınız var; kaç beğeni, yorum, paylaşım vb. görebilirsin. Sonuç olarak, aynı stratejiyi takip edip etmeyeceğinize karar verebilir ve çalışmalarınızı hedefleriniz doğrultusunda yönlendirebilirsiniz.

4. Sosyal Medya Reklamlarından Yararlanabilirsiniz

Facebook ve Instagram reklamları gibi sosyal medya reklam fırsatlarından ve sizi markanın alışveriş sayfalarına yönlendirebilme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Ucuz ve etkili sosyal medyanın gücünden yararlanmaya değer!

5. Rakiplerinizin Önüne Geçebilirsiniz

Ürün/marka pazarlaması için en önemli yerin sosyal medya olduğu düşünülürse, sosyal medya hesapları doğru yönetildiğinde ve doğru strateji ile rekabette kolayca öne geçebilir, geride kalmadan rekabet edebilirsiniz. Dediğimiz gibi izlediğiniz strateji çok önemli. Sosyal medya stratejisi ayrıca ele alınması gereken bir konudur ve bunun için bir sosyal medya danışmanı tutmanızı öneririz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments