+90 536 232 30 55
Web İşimiz

Mikrositeler Nedir?

Mikrositeler Nedir?

Mikrositeler Nedir?

Web tasarlamak isteyenlerin en çok duyduğu kelimelerden biri olan “mikro web sitesi” veya “kampanya web sitesi” olarak bilinen benzersiz bir web sitesi tasarımıdır. Aynı zamanda “küçük sayfalar kümesi” olarak da tanımlanabilir. Genellikle ticari amaçlar için kullanılır. Ancak bunlar siyasi amaçlardan reklama kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren web siteleridir. Genellikle belirli bir süre herhangi bir ürün veya hizmetin reklamını veya tanıtımını yapmayı amaçlar. Mikro web hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Mikro Web Site Tasarımı Nedir?

Mikro web siteleri tasarlayın; Belirli bir ürünü, yeri, hizmeti, yeniliği veya kampanyayı tanıtmak için tasarlanmış bir veya daha fazla bilgi sayfası içeren web tasarımlarıdır. Örneğin; İstanbul Web Tasarım Ajansı, hedef kitle ile doğrudan alakalı İstanbul web tasarım, Ataşehir web tasarım veya İstanbul dijital pazarlama gibi özellik detaylarını veya ürüne özel detayları sağlayabilen bir web tasarım şirketidir. Geçici bir web tasarımı olarak da kullanılabilir, genellikle promosyonlarda kullanılır ve içerdiği bilgilerin süresi dolduğunda web sunucusundan kaldırılır. Örneğin; Bir otomobil üreticisi, hibrit teknolojisini açıklayan yeni bir hibrit araç satmak için özel bir mikro site veya yakın tarihli bir proje için bir şirket binası oluşturabilir. Yani yeni bir ürünün yeni özelliklerini tanıtan bilgiler mikrosite ile sunulabilir. Müzenin web sitesinde, müzenin üzerinde çalıştığı özel bir sergi hakkında bilgi sağlayan küçük bir web sayfasına bağlantı verilebilir. Bunun gibi yüzlerce amaç için mikro web sitesi tasarımı yapılabilir. Gerek içerdiği bilgiler gerekse web sitesinde yer alan formlar aracılığıyla kullanıcıların ürüne veya etkinliğe hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar. Yalnızca belirli ürünler hakkında bilgi içerir. Web sitelerinin kısa sürede tüketildiği ve kalite düştüğünde silindiği söylenebilir.

  DOMAİN (ALAN ADI) NEDİR?

Mikro Siteler Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Web sitesi tasarımında genellikle editoryal ve ticari amaçlarla kullanılan, geçici veya kalıcı amaçlarla küçük siteler kurulabilir. Geçici amaçlar için kullanıldığında ana siteye bağlanabilir. Herhangi bir web sitesinin sunucusuyla birlikte de kullanılabilir. Mikro siteler, bir web sitesinin genel içerik alanından daha detaylı bilgi verebilmektedir. Örneğin; Tatil, etkinlik, kampanya, proje, mekan ve benzeri amaçlarla oluşturulan mikro siteler tek bir sayfada içgörü sağlayabilir. Topluluk kuruluşunun ana web sitesi, tüm kuruluş hakkında arka plan bilgileri içerebilir; ancak belirli bir olay, etkinlik veya duyuru hakkında bilgi sağlamak için geçici bir mikro site tasarlanabilir. Mikro web sitesi tasarımları genellikle ticari işletmeler tarafından markaya editoryal değer katmak için kullanılır. Örneğin, kitap tanıtımı, yeni bir partinin lansmanı, resmi dini veya bayram etkinlikleri, festival web sitesi, fuat web sitesi ve turistik etkinlikler gibi amaçlarla editoryal içerikli küçük bir web sitesi oluşturabilir.
Kendi sektörümüzden örnek verecek olursak internet üzerinden web tasarım ihtiyacı olan kişiler diğer dolandırıcı firmalar gibi kendilerine yakın birini arayabilirler. Bu sebeple araştırma yaparken; İstanbul’da web tasarım, İstanbul’da SEO çalışması, Ümraniye’de web tasarım, Ataşehir’de web tasarım, Maltepe’de web tasarım veya Şişli’de web tasarım, hatta bir inşaat firması web sitesi, iş sitesi tasarımı, güzellik gibi konularda spesifik araştırma yapabilirler. salon web sitesi tasarımı. Bu nedenle il, ilçe veya sektör isimleri ile mikro web sitesi tasarımları yapılabilmektedir. Aslında, mikro siteler SEO çalışması için kişinin kendi ana sitesini desteklemek için iş veya geri bağlantı oluşturma için tasarlanmıştır. Editoryal mikro sitenin ticari amaçları; ürün satışlarını artırmanın yanı sıra markaya güven yaratmaktır. Ayrıca ziyaretçileri çekmek için üst düzey arama motoru optimizasyonu, anahtar kelimelerle zengin ve kaliteli editoryal içerik sağlayabilir.

  B2B İŞ MODELİ NEDİR?

Mikro sitelerin amaçlarına yönelik şu bilgileri de paylaşabiliriz;

• Kullanıcılara ürün veya hizmetlerle ilgili bilgileri tek bir sayfada sunmak amacıyla mikrosite. • Mikrositeler genellikle bir ürün, hizmet veya yer için kurulur. Şirketler, hedef kitlelerinin ana sayfada aradıkları ürünü bulmakta zorlanacağını varsayarak, özel bir küçük web sitesi ile o ürüne daha kolay erişim sağlar. • Anahtar kelime ile ilgili reklamlar için ana sayfaya geri bağlantı oluşturmaya yardımcı olan özel mikro site tasarımları veya bağlantı kurma da yapılabilir. • Arama araçlarında yüksek puanlar almak için kullanılabilir. • Bankaların özel tanıtım kampanyalarında ve otomobil üreticilerinin yeni ürün segmentlerinde birçok mikro site görebilirsiniz. • SEO çalışmalarında da referans site olarak alınır. Mikro site örneği
Yeni bir TV markasının son modeline özel sayfa açılabilir. Bir binicilik eğitimi kurumu, ana sayfasından bağımsız olarak, binicilik sertifikasyonu iş alt alanında küçük bir web sitesi oluşturabilir. Motor parçaları üreten bir firma, ana siteden bağımsız olarak mini bir web sitesi aracılığıyla kullanıcılara yeni bir ürün tanıtabilir. Bir donanım şirketi, küçük bir bağımsız web sitesi aracılığıyla müşterilerine yeni bir endüstrinin ürünlerini sunabilir. Bir kongre adayı, küçük bir kampanya web sitesiyle çok sayıda seçmene ulaşabilir. Alışveriş merkezleri kampanya, çekiliş gibi kampanyalarda mikro siteler aracılığıyla tanıtım yapabilir. Yalnızca belirli bir bölge, il veya ilçeye özgü hizmet veya ürün sağlayanlar, web sitelerini ürün veya hizmetin adı ve bölge adıyla tanımlayabilir. Bir yazar, yeni kitabının reklamını küçük web siteleri aracılığıyla yapabilir ve imza günleri düzenleyebilir. Hayır kurumları, küçük web siteleri aracılığıyla yeni bir yardım kampanyasına bağışta bulunabilir.

Mikro Siteler Hakkında Faydalı Bilgiler

• Mikro sitelerin temel amacı, karmaşık web sitelerinde bulunması zor olan yeni ürünleri müşterilere tanıtmaktır. • Mikro siteler, ana web sitesine gelen trafiği artırabilir ve diğer ürünlerin satışına yardımcı olabilir. • İşletmeler, arama motorlarında ürün odaklı arama yapan kullanıcıları, küçük web siteleri aracılığıyla arama motorlarında ilk sıralarda yer almak amacıyla rakiplerine kaptırmak istemezler. • Ana mikro site ana sayfasının kendi etki alanı veya alt etki alanı olabilir. Yani, bağımsız bir etki alanında olabilir veya bir alt etki alanının parçası olarak sağlanabilir. • Mikrositenin diğer web sitelerinden temel farkı, tek bir sayfada daha geniş kullanım olanağı sağlamasıdır. • Küçük siteler tek başına istenen arama motoru performansını sağlamaz. Bunun için, ana sayfa ile ilgili bazı özelliklere sahip olması gerekir. • Mikro siteler, kullanıcının aradığı bilgiyi “matrix” yöntemini kullanarak bir sayfada sunabilir. Ürünlerinizi, hizmetlerinizi, ürünlerinizi veya etkinliklerinizi kısa sürede daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için en ideal çözümlerden biri mikrositelerdir. Dijital Tasarım Ajansı, hedeflerinize uygun mikro siteler oluşturur.
İş web tasarım sürecinde birçok sektörde başarı hikayeleri yazan en iyi web tasarım şirketlerinden biri olan Digital Agency’nin bilgi birikimi ile sorunsuz çözümler bulacaksınız.
“Mikro” adımlarla “makro” sonuçlar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  Hastane Web Sitesi Kurulumu Hastane Web Tasarım

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments