+90 536 232 30 55
Web İşimiz

Mikro Site Tasarım

Mikro Site Tasarım

Mikro Site Tasarım Nedir

Kampanya web sitesi olarak da bilinen mikro web sitesi, bir ürün veya hizmeti tanıtmak ve sergilemek için tasarlanmış küçük bir web sitesidir. Mikro siteler tipik olarak tek bir sayfadan oluşur ve müşterileri müşteriye sunulan ürün veya hizmete odaklamayı amaçlar.

Micro Site kimler tarafından kullanılmalıdır?

Web sitesi sahibiyseniz, sitenizde ürün veya hizmet tanıtımı yapmak istiyorsanız ve bunu çok sayıda kullanıcının bilmesini istiyorsanız kesinlikle Mikro site kullanmalısınız, sitenizin en büyük ihtiyacı budur dostum. Oluşturacağınız mikro site; Bu, rakiplerinizden sıyrılmanıza ve onların önünde kalmanıza yardımcı olacaktır.

Micro Site Kullanıcısına nasıl bir fayda sağlıyor?

İnternetten sık alışveriş yapan biriyseniz, araştırmalarınız sonucunda birçok Mikro web sitesini farkında olmadan ziyaret edeceksiniz. Nasıl gidiyor? Web ajansları, tasarladıkları hedef web sitelerinin trafiğini artırmak için küçük sitelerden yararlanır. Örneğin; Bulaşık makinesine ihtiyaç duyan bir müşteri, bir ürünü (XYZ Şirketi) şirket adı yerine ürün açıklama sözcüklerini (Bulaşık Makinesi) kullanarak aradığında, web üzerindeki Mikrositeler aracılığıyla bunu gerçekleştirebilir. rakiplerinin arasından sıyrılır ve arama sonuçlarında üst sıralara çıkar.

İşletmelerin mikro sitelere ihtiyaç duymasının nedeni hem bir politikaya hem de bir stratejiye sahip olmaktır. Pek çok alanda bir eğitim tesisine sahip olduğunuzu hayal edin. Ana sitenizde ne kadar içerik oluşturulursa oluşturulsun sınırlı sayıda kullanıcı edinme konusunda çeşitli zorluklarla karşılaşacaksınız. Ancak örneğin İngilizce kursları için farklı bir konsept ile oluşturacağınız web sitesinde bu konuda daha faydalı içerikler oluşturabilir, reklam kampanyaları yürütebilir ve hatta SEO çalışmalarında avantajlı hale gelebilirsiniz.

Mikro Site Yapımı

Mikro siteler, her işletmenin veya bireyin ihtiyaçlarına göre çok farklı olabilir. Bir mikro site oluşturulurken genellikle bir ana etki alanı tercih edilir. Örneğin bir yazılım yayıncısısınız ve çok kısa bir süre sonra yeni bir program başlatacaksınız. Bu yazılımı kendi ajans web siteniz aracılığıyla kullanıma sunmak yerine, bu yazılım için kendi adınızla veya yaratıcı bir kampanya adıyla yer imlerine ekleyebileceğiniz bir mikro site oluşturabilirsiniz.
Küçük web sitelerine ihtiyaç duyulmasının ana nedeni, tam olarak istediklerini doğrudan kullanıcıya iletmektir. Kullanıcılar web sitenize geldiklerinde birden fazla pencereyle karşılaşacaklar ve aradıklarını bulmak için birçok sayfa arasında gezinmek zorunda kalacaklar. Ancak sadece bu ürün veya hizmet için hazırlanmış bir internet sitesinde potansiyel müşteri ihtiyacı olan konu ile ilgili bilgiyi alır ve çok kısa sürede potansiyel müşterinizden çıkar, tatmin edici bilgilerle gerçek bir müşteri olursunuz.
Mikro sitelerin amacı küçük bir temayı veya kampanyayı öne çıkarmak olduğundan, site tamamen o roman hakkında yazılmış içeriklerle doldurulabilir. Böylelikle web sitenizin ziyaretçilerine istediğiniz kadar detay aktarabilmenin yanı sıra etkileyici scriptler ile müşterinin dikkatini çekme fırsatına sahip olabilirsiniz.

  WEB TASARIM AJANSI NEDİR? NE İŞ YAPAR?

Mikro Site Örnekleri

Siz bilmeseniz bile sık sık internetteki küçük web sitelerini ziyaret ediyorsunuz. Ancak isterseniz birkaç elemanlı küçük web sayfalarından örnekler verelim;

Yeni bir ürün lansmanı için oluşturulan web siteleri,
Yeni başlatılan bir kampanya için oluşturulan web siteleri,
Size yardımcı olmak için yapılmış web siteleri
Web siteleri farklı hizmetler veya ürün grupları için oluşturulur.

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments