+90 536 232 30 55
Web İşimiz

Kurumsal Web Sitesi Nedir?

Kurumsal Web Sitesi Nedir?

Kurumsal Web Sitesi Nedir?

Markanın ya da kuruluşun son kullanıcı ile buluşma noktası olarak da görülebilecek bu yapıdaki herhangi bir kusur ya da eksiklik markanın aleyhine olacaktır. Böyle bir durumda hiçbir marka işletme sayfasında olumsuzluk ve eksiklik istemez. Peki bir kurumsal web sitesini işletme yapan nedir? Markalar neden web sitelerini kurumsal bir bakış açısıyla tasarlıyor?
Şirketin web sitesi; Marka ve kuruluşların hedef kitleleri ile etkileşim kurarak ürünlerini tanıtmaları için oluşturdukları bir yapıdır. İnternetin ciddi bir boyuta ulaşmasıyla önemi artan web siteleri, web tasarım firmaları veya dijital reklam ajansları olarak bilinen kuruluşlar tarafından oluşturulması gereken sitelerdir.

Kurumsal Web Sitesi ve Türleri

Kurumsal kimlik tasarımının bir parçası olarak da değerlendirilebilecek olan web sitesi aslında reklam ve pazarlamanın temel unsurlarından biridir. Marka; Son kullanıcıya bir ürün veya hizmet vaadinde bulunmamakla birlikte, farkındalık yaratmak ve müşteri sadakati oluşturmak için kendi adını taşıyan bir web sitesine sahiptir. Peki bir web sitesi tasarlarken hangi argümanlar kullanılabilir? İş web siteleri bir tür mü?

Dinamik Web Sitesi

Bir web sitesi tasarımı istiyorsanız ve nasıl edineceğinizi bilmiyorsanız, seçeneklerinizden biri dinamik bir web sitesi olabilir. Adından da anlaşılacağı gibi, dinamik, sürekli güncellenen bu web sitelerinin amacı, hedef kitle ile güçlü etkileşimler sürdürerek pazarlamada öne çıkmaktır.

Kişilerin dinamik olarak adlandırılmış web sayfalarında kodlama yapısına hakim olmaları gerekmez. Yalnızca içerik içe aktarılarak var olan bu sitelerin reklamları kullanıcıya özel içerik paylaşım yönü ile yapılmaktadır. Aynı zamanda sürekli güncellemeler hedef kitlenizin gözünde imajınızı iyileştirecektir. Çünkü internet kullanıcıları sürekli güncellenen ve yeni şeyler sunan web sitelerine daha çok ilgi gösteriyor.

Statik Web Sitesi

Dinamik web sayfalarından farklı olarak önceden hazırlanmış, kod yapısına sahip ve nadiren veri girişi yapılan web sayfalarıdır. Genellikle birkaç sayfadan oluşan ve sadeliği ön planda tutan bu tür sitelerde maliyetin çok daha düşük olduğu söylenebilir. Sayfaların basit yapısından dolayı yüklenmesi ve geliştirilmesi daha kolay olan bu web siteleri hız açısından çok daha verimlidir.

  Burdur Yazılım Ve Web Tasarım

Dinamik Web Sitesi ve Statik Web Sitesi Ne İşe Yarar?

Bir işletme web sitesi oluştururken karşılaşabileceğiniz dinamik ve statik web sitesi kavramlarını iyi analiz etmek ve ihtiyaçlarınızı doğru belirlemek gerekir. Burada karar verirken kişisel tercihinizden çok hangi sitenin size daha fazla fayda sağlayacağını göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, her zaman içerik almak istiyorsanız ve kullanışlı, kullanımı kolay bir web sitesi istiyorsanız, o zaman dinamik bir web sitesi kesinlikle işinize yarayacaktır.

İşletme web sitenizin dinamik değil, daha sade ve gösterişli olmasını istiyorsanız, statik bir web sitesinin sizin için daha uygun olacağını belirtmelisiniz. Üstelik sürekli güncellemelere ihtiyaç olmayacağı için maliyet açısından da avantaj çok büyük olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments