+90 536 232 30 55
Web İşimiz

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı ?

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı ?

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı ?

İşletmeniz çevrimiçi olarak hiçbir şey satmasa bile, iyi bir işletme web sitesi şarttır çünkü web siteniz genellikle potansiyel müşterilerin işletmeniz hakkında öğreneceği ilk yerdir. Çünkü web siteleri günümüzün teknoloji dünyasının ayrılmaz bir parçasıdır.

Peki kurumsal web sitesi tam olarak nedir?

Şirket Web Sitesi Nedir ? (Kurumsal Web Sitesi)

Bir şirket web sitesi, genellikle markanın kendisini tanıtması için internette bir markayı resmi olarak temsil etmek için kullanılan bir web sitesidir. Ancak ticari web siteleri, yalnızca referans varlıklara değil, satın alma seçenekleri de sunabilir. Örnekten de anlayabileceğiniz gibi işletmenizin bir web sitesine ihtiyaç duymasının birçok nedeni vardır ancak en önemli nedenler şu şekildedir:

1-) Müşteriler Her zaman Çevrimiçidir

İşletmeniz çevrimiçi olmasa bile müşterileriniz satın alma kararları vermek ve işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için interneti kullanır. Bu nedenle, sizi çevrimiçi bulamazlarsa, liderliği bir rakibe bırakıyor olabilirsiniz.

Ayrıca rakibinizin modern, profesyonel bir web sitesi varsa ve web sitenizin kullanımı zorsa, potansiyel müşterileriniz yine de rakibinizi tercih edebilir.

2-) Yeni Pazar Yerlerine Açılmanız İçin Büyük Bir Fırsat

Şu anda yeni müşteriler aramıyor olsanız bile, bir işletme web sitesi, hemen hemen her şeyi ararken kullanabileceğiniz önemli bir araçtır. Bir işletme web sitesi, farklı dil seçenekleriyle yeni ülkelere açılmanıza yardımcı olabilir.

Ek olarak, web sitenizi ziyaret eden kişilerin verilerini takip etmek, pazarınızı anlamanıza yardımcı olabilir.

3-) Düşük Maliyet Ve Yüksek Gelir

İnternet, nispeten ucuza pazarlama yapmanızı sağlar. Bir web sitesi bir satış temsilcisi gibidir, günde 24 gün, günde 365 gün, yılda 365 gün orada olmak, iyi bir kurumsal web sitesi küçük bir şirketi büyük bir oyuncu gibi gösterebilir.

Kurumsal Web Sitesinin Olmazsa Olmazları Nelerdir ?

Web tasarım alanları sürekli olara güncellenen bir sektör olsa da genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

1-) Web sitesinin amacı

İşletmenize aşina olmayanlar da web sitenizin amacını bilmelidir. Birisi web sitenizi ziyaret ettiğinde, iki şey hemen görünür olmalıdır: ne yaptığınız ve ziyaretçilerinizin ne yapmasını istediğiniz.

  E-Ticaret Nedir ?

2-) Anlaşılır Ve Basit Bir Web Adresi

İnsanların sizi kolayca bulmasını istiyorsanız, şirket adınızla basit bir web adresi oluşturun, böylece potansiyel müşteriler sitenize fazla uğraşmadan erişebilir.

3-) Güçlü Ve Trend Markalaşma

Bazı küçük işletmeler markalaşmanın önemini hafife alıyor. Ancak, alan adından seçtiğiniz renge kadar bir işletmeyi temsil eden her şey birbiriyle yakından ilişkili olmalıdır. Ayrıca web sitesi logoları, renkleri, yazı tipleri ve görselleri markanızı yansıtmalıdır. Bu, insanların sizi tanımasına ve hatırlamasına yardımcı olur. Başarılı bir markalaşma için şu adımları izlemeniz gerekir:

4-) Anlaşılır Basit Bir Ara Yüz

Web sitesi menüleri için birçok seçenek vardır. Ancak, hangi türü seçerseniz seçin, en önemli şey ziyaretçilerinizin web sitelerinde aradıklarını bulmalarını kolaylaştırmaktır. Bu nedenle, navigasyon basit ve sezgisel olmalıdır. İnsanların bilgiyi kolay ve hızlı bir şekilde bulmayı sevdiklerini unutmayın. Bunu ne kadar iyi yaparsanız o kadar başarılı olursunuz.

5-) Kolay İletişim Enstürmaları

İnsanlar bilgilerinizi bulamıyorsa, insanların sizinle iletişim kurmasını bekleyemezsiniz ve sırf sizinle nasıl iletişim kuracaklarını bilmedikleri için potansiyel müşterileri kaybetmek istersiniz Hiçbiri yok. Bu nedenle, ziyaretçilerinizin iletişim bilgilerinizi bulmasını kolaylaştırmanız gerekir.

6-) Harekete Geçirici Sağlam Mesajlar

Mahkeme celbi, web sitesi ziyaretçilerine ne yapmalarını istediğinizi ve bunu yaparak en çok ne elde edeceklerini söylemelidir.
Örneğin, bir muhasebecinin “Bizimle bugün randevu ayarlamak vergileri hesaplamayı kolaylaştırıyor” gibi bir mahkeme celbi olabilir. ..
İçeriğinize stratejik olarak CTA yerleştirmek, dönüşümleri artırmanın başka bir yoludur. Bu basit düğme, aşırı rahatsız etmeden gösterişli bir şekilde insanların dikkatini çekiyor. Bu, çok ileri gitmeden müşterileri çekmek için doğru dengeyi bulmaktır.

7-) Müşteri Görüşü

Kabul edelim. İnsanlar yorumları okur ve çoğu kararı derecelendirmelerine göre verir. Bu nedenle, müşteri yorumlarınız varsa, sitenizi ziyaret ettiğinizde insanlar bunları görmelidir. Bu, potansiyel müşterilerinize şirketinizin itibarı hakkında güvence verir. Bu, müşterilerinizden sizinle harika bir deneyim yaşadıktan sonra benzer yorumlar bırakmalarını istemenize olanak tanır.

  Kişiye Özel Tasarım Web Sitesi Kurulumu

😎 Eğitici ve Kaliteli İçerikler

İçerik, bir web sitesinin arama motorlarından ve sosyal medya sitelerinden trafik alma şeklidir. Bu nedenle içeriğinizin müşteriyle ilgili, bilgilendirici ve arama motoru için optimize edilmiş olması önemlidir. İdeal müşterinizin ürününüz/hizmetiniz hakkında ne bilmek istediğini göz önünde bulundurarak, bu konularda sayfalar ve blog gönderileri oluşturun.

9-) Harika Ötesi Bir Mobil Deneyim

Mobil trafik, tüm web trafiğinin yaklaşık yarısını oluşturur. Bu yüzden harika bir mobil deneyim çok önemlidir. Web siteniz hemen yüklenmezse ve harika bir kullanıcı deneyimi sağlamıyorsa, ziyaretçilerinizi kaybedersiniz. Bu ziyaretçilerin, daha iyi bir deneyim sunan başka bir site bulacakları için sitenize geri dönme olasılıkları daha düşüktür.

Duyarlı web tasarımı, web sitenizin bilgisayarlar, tabletler ve telefonlar da dahil olmak üzere herhangi bir cihazda iyi göründüğü ve çalıştığı anlamına gelir.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Yapılır ?

Dijital dünyanın kurumlarını yansıtacak şekilde tasarlanan web siteleri ne kadar etkileyici ve ilgi çekici olursa, yanıt oranı o kadar yüksek olur. Kurumsal bir web sitesinin tasarımı çok önemlidir. Bu nedenle profesyonel destek son derece önemlidir.

Kurumsal web tasarımı, hedef kitle ile doğrudan etkileşime girer, bu nedenle çok detaylı kurumsal web tasarımı gereklidir. Firmanızın web tasarımı olan dijital yansımanızda yapabileceğiniz en ufak hatalar, saygınlık ve şöhret açısından çok zarar verici olabilir.

Kurumsal web tasarımının sadeliği ve kullanım kolaylığı çok önemlidir. Kurumsal web sitesi tasarımında beyaz ve gri gibi parlak renkli yüzeylerin etkin kullanımı kurumsal tasarım uzmanlığını gösteren unsurlardan biridir.

Şirketin kurumsal kimliği web sitesinde açıkça görülebilmelidir. İşletme web sitelerinin tasarımına çok dikkat etmeyen kurum ve işletme sahipleri, işletme web sitelerini ziyaret edenlerde olumsuz algılar oluşturacaktır.
Bir şirketin web sitesi, bir şirket veya kurumun dijital dünyadaki kurumsal imajını yansıtır ve şirketin itibarını belirleyen bir vitrin görevi görür. Bir şirketin kurumsal logosu ile şirketin web sitesinde kullanılan renklerin renk uyumluluğu, şirketi en iyi şekilde temsil edecek şekilde belirlenmelidir.

  Etkili Web Tasarımının Sırrı

Şirketinizin web sitesi, basit ve anlaşılır olacak ve hedef kitlenizin gözlerini yormayacak şekilde tasarlanmalıdır. Ana sayfada şirket içi tanıtımlar, duyurular ve çeşitli etkinlikler yer almalıdır.

Menüler, kullanıcıların aradıklarını en hızlı ve en az tıklamayla bulabilecekleri şekilde düzenlenmelidir. Başlıksız içerik olmadığından emin olmanız gerekir. İşletme web siteniz, ziyaretçilerin onunla etkileşime geçebilmesi için bilgi formları veya iletişim bilgileri ekleyerek düzgün bir şekilde çalışıyor olmalıdır.

Şirketinizin web sitesinin sayfaları çok hızlı açılmalı ve her yerden erişilebilen bir altyapı üzerine kurulmalıdır. Arama motorları tarafından sıralanabilmesi için, işletmenizin web sitenizin hedef kitlesi tarafından aranan belirli bir anahtar kelimenin varlığı, üst sıralarda yer almalıdır.

SEO arama motorlarında üst sıralarda yer almalıdır. Şirketinizin web sitesinde yer alan bağlantıların, resimlerin ve çeşitli eklerin sorunsuz çalıştığından emin olmanız gerekir. İşletme web siteleri, öncelikle işletme web sitesini ziyaret edenlerden izin almalıdır. Şirketinizin web sitesini ziyaret eden kişiler, aradıkları tüm bilgilere ulaşmanın en hızlı ve en kolay yoluna sahip olmalıdır.

Şirketinizin web sitesini ziyaret eden herkesin ürünleriniz ve hizmetleriniz ve çalıştığınız sektör hakkında hemen bilgi sahibi olması gerekir.

Milyonlarca kullanıcısı olan internet dünyasında kurumsal kimliğin bir kurumun itibarını ve itibarını en iyi şekilde yansıtması çok önemlidir. Bu nedenle kurumsal web sitenizi tasarlarken hata yapmamanız için profesyonel yardım almanız çok önemlidir.

Kurumsal Web Sitesi Web İşimiz

Kurumsal web sitesi kurmak isterseniz profesyonel yazılım ve web tasarım şirketi web işimiz şirketinden destek alabilirsiniz. Bizden profesyonel destek almak isterseniz whatsaap yada iletişim formuna giderek bize mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] adını yayarak başkalarının beğenisini kazanarak iş bulmaya çalışıyorlar. Bu şekilde bir web sitesi olmadan iş buluyorlar. Bu çevrimiçi hizmetin ne getireceğini asla bilemeyeceğiniz için bir […]