+90 536 232 30 55
Web İşimiz

IMAP VE POP NEDİR?

IMAP VE POP NEDİR?

IMAP VE POP NEDİR?

IMAP

IMAP, nerede olursanız olun ve herhangi bir cihazdan e-postanıza erişmenizi sağlar. E-postanızı IMAP kullanarak okuduğunuz zaman, aslında e-postayı bilgisayarınıza indirmez veya depolamazsınız; e-posta hizmetinden gelen e-postayı okudunuz. Bu nedenle e-postanızı dünyanın her yerindeki farklı cihazlardan kontrol edebilirsiniz: telefonlar, bilgisayarlar, arkadaşlarınızın bilgisayarları.

IMAP yalnızca tıkladığınız mesajları indirir ve ekler otomatik olarak indirilmez. Bu sayede mesajlarınızı POP yönteminden çok daha hızlı kontrol edebilirsiniz.

POP

POP, e-posta hizmetinizle iletişim kurarak ve tüm yeni iletilerinizi oradan indirerek çalışır. PC veya Mac bilgisayarınıza indirildikten sonra, posta hizmetinden kaldırılırlar. Bu, indirildikten sonra e-postaya yalnızca aynı bilgisayardan erişilebileceği anlamına gelir. E-postanıza başka bir cihazdan erişmeye çalışırsanız, önceden indirilmiş mesajlar size teslim edilmeyecektir.
Gönderilen mesajlar yerel olarak PC veya Mac bilgisayarınızda depolanır, posta sunucusunda değil. Birçok İnternet Servis Sağlayıcısı (İSS) size POP kullanan e-posta hesapları sağlar.

  ÜCRETSİZ SSL
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments