+90 536 232 30 55
Web İşimiz

HOSTİNG (BARINDIRMA ALANI) NEDİR?

HOSTİNG (BARINDIRMA ALANI) NEDİR?

HOSTİNG (BARINDIRMA ALANI) NEDİR?

Kendi web sitenizi oluşturmak istiyorsanız, önce bir alan adı (alan adı) satın almanız, ardından hazırlık veya hazırlık sitenizde dosyaları (html, php , asp, resim dosyaları vb.) ) çalışacak. siteyi bu alana yerleştirmelisiniz. Sonuç olarak, internet kullanıcıları web adresinizi tarayıcılarına (örn. internet explorer, firefox, netscape) girdiklerinde web siteniz açılabilecektir.
Depolama sistemi, gerçekten çok hızlı bir internete bağlı iyi bir bilgisayardan başka bir şey değildir. Yüzlerce web sayfasını aynı anda yayınlayabileceği ve en önemlisi kesintisiz çalışacağı düşünüldüğünde, donanımı elbette buna göre seçilmiş ve daha da önemlisi çok hızlı bağlantı hızına ve yüksek bant genişliğine sahip.
İnternete bağlı kişisel bir bilgisayardan web sitenizi oynatabilir ve tabii ki bir hosting firmasına ihtiyaç duymadan web sitenizi evinizden yönetebilirsiniz. Ancak bunun için konu hakkında çok iyi teknik bilgiye sahip olmanız, kişisel bilgisayarınızı tam donanımlı bir web sunucusu haline getirebilmeniz ve gerekli servisleri (örn. IIS veya Apache, DNS, PHP veya ASP) kurabilmeniz gerekir. , MySQL, Posta Sunucusu). Tüm bunları yaptığınızı varsayarsak, iyi bir bağlantı hızına ihtiyacınız var ve bilgisayarınızın kapanması veya internetin kesilmesi durumunda web sitenizin çalışmayacağını düşünüyorsanız, bunu yapamayacaksınız. web adresiniz, bu adımları atmalı ve bunun önemine göre maliyetlerinizi belirlemeli ve teknik ekipmanınızı buna göre satın almalısınız. Açıkçası, bu çok karmaşık bir konu. Bu nedenle, bu hizmeti güvenilir, ekonomik ve hızlı bir şekilde sağlayabilen bir sunucudan satın almak genellikle daha karlı olur. Kısaca web sitenizin dosyalarını saklayan ve internet kullanıcılarının kullanımına sunan bilgisayarlara web server, bu verilerin saklanması ve yayınlanması işlemine web hosting adı verilir.
Web barındırma alanı kiralayarak, genellikle aynı anda başka hizmetler de alırsınız. Örneğin, en önemlisi, e-posta hesapları oluşturma ve yönetme ve e-posta alma ve gönderme becerisidir. Bir barındırma alan adı olmadan, alan adınızdan e-posta yönetemez, e-posta gönderip alamazsınız. Diğer bir deyişle, e-posta hesabınızı oluşturmak ve yönetmek için bir barındırma alanınızın olması gerekir. Bazı hizmet sağlayıcılar, daha spesifik profesyonel gereksinimleri karşılayan çözümler için sizin adınıza ortak yerleşim veya sanal sunucular (vps veya sanal sunucular) da sunar.

  Mikro Site Tasarım
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments