+90 536 232 30 55
Web İşimiz

Google ADS Nedir? Ne İşe Yarar?

Google ADS Nedir? Ne İşe Yarar?

Google ADS Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Ads, Google’da neredeyse her yerde reklam vermenizi sağlayan bir reklamcılık hizmetidir. Birçok arama motoru bu hizmeti sunsa da Google’ın Türkiye’de açık ara en çok kullanılan arama motoru olması bu hizmeti elektronik ticari web siteleri için daha da önemli hale getiriyor.
Kullanıcılar Google’da belirli konulara göre satın alacakları ürünleri, gidecekleri yerleri, yapacakları şeyleri ararlar. Google Ads aracılığıyla sunulan reklamlar; Reklamverenlerin web sitelerinin ürün ve hizmetlerini alakalı aramalarda veya yerleşimlerde göstermesine yardımcı olur. Hem masaüstü hem de mobil olarak kullanılabilen bu hizmet ile web sitenize ziyaretçi çekebilir, potansiyel müşterilerle iletişim kurabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz. Reklam performansını kolayca ölçebilmesi sayesinde e-ticaret sitelerinin ilgisini çeken Google Ads, reklamlarınızın nasıl bir etki yarattığını da size söylüyor. ROAS metriklerinin hesaplanabildiği bu sistemde, reklam gelirlerinizin maliyetlere oranını görebilir ve ileriye dönük reklam stratejilerinizi güçlendirebilirsiniz.
Farklı reklam modellerini bir araya getiren Google Ads, e-ticaret işletmelerinin büyümesine yardımcı olan bir hizmettir. Bu hizmet ile reklam vermek isteyen kişi veya kuruluş, başlık, reklam metni, resim, link (URL) gibi bilgileri girerek kolayca reklam oluşturabilir. Ancak bu mesleğin de incelikleri vardır ve reklamın bir gider değil, bir gelir kaynağı olması için bazı detayların dikkate alınması gerekir. Google Ads kullanılarak reklamın gösterileceği ülke ve şehir, tarih ve saat, yaş ve cinsiyet gibi demografik ayarlamalar da yapılabilmektedir. İhtiyaçlara ve hedef kitleye göre en ideal reklam modelini seçmek ve tüm detayları titizlikle ayarlamak, Google Ads ile minimum maliyet ve maksimum kazanç elde etmenin temel prensibidir. Google Ads reklamları, arama motoru sonuç sayfalarında, haritalarda, Gmail’de, Google Play’de, YouTube’da ve web sitelerinin reklam bölümlerinde gösterilir.

  Suşehri Yazılım Ve Web Tasarım

Google Reklamları nedir? Google Ads, eski adıyla Google AdWords, kullanıcıların müşterilerine anında ulaşmalarına yardımcı olmak için Google tarafından geliştirilmiş bir çevrimiçi reklam aracıdır. Google Reklamları, çevrimiçi ortamda müşteri çekmek isteyen işletmeler için etkili ve yaygın olarak kullanılan bir pazarlama stratejisidir.

Google Reklamları, Google’a ve arama ortaklarına ait birden çok platformda gösterilecek reklamlar oluşturmanıza olanak tanır. Google Ads reklamlarını göreceğiniz başlıca yerlerden biri Google arama sonuçları sayfalarıdır. Bazı aramalarda, özellikle ürünle ilgili aramalarda listelemeler, Google Ads olarak bilinen arama sonuçlarının üstünde ve altında görünen “Reklamlar” olarak gösterilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments