+90 536 232 30 55
Web İşimiz

E-TİCARET NEDİR?

E-TİCARET NEDİR?

E-TİCARET NEDİR?

E-ticaret veya e-ticaret, İnternet üzerinden mal ve hizmet alım satımıdır. Şehir merkezinde işlek bir caddede faaliyet gösteren bir dükkan gibi de düşünebilirsiniz. Dünya çapında tahminen 2,14 milyar insan çevrimiçi mal ve hizmet satın alıyor. Mağazalarında alışveriş yapan Prime üyelerinin sayısı şu anda 200 milyonu aşıyor.
Web İşimiz E-ticaret, insanların bir perakende mağazasında bir şeyler alıp satma yollarından biridir. Bazı işletmeler yalnızca çevrimiçi ürün satar, ancak birçok işletme için e-ticaret, gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazaları ve diğer gelir akışlarını içeren daha büyük bir stratejinin parçası olan bir dağıtım kanalıdır. Her iki durumda da e-ticaret, yeni başlayanların, küçük işletmelerin ve büyük şirketlerin ürünlerini geniş ölçekte satmalarına ve dünya çapındaki müşterilere ulaşmalarına olanak tanır.

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Online alışveriş her geçen gün büyümeye ve değişmeye devam ediyor. İnsanlar bilgisayarlarından, telefonlarından, tabletlerinden ve diğer cihazlarından satın alırlar. Web sitelerine göz atıyorlar, sosyal medya sitelerini ziyaret ediyorlar ve çevrimiçi mağazalara göz atıyorlar. Genel olarak e-ticaret yapmak için üç farklı yönteme bakalım.

M-ticaret

Bir mobil cihazda gerçekleşen çevrimiçi işlemler, mobil ticaret veya “m-ticaret” olarak bilinir. Artık pek çok kişi telefonları üzerinden internetten ürün araştırıyor ve alışveriş yapıyor. Bu eğilim herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyor, bu nedenle çevrimiçi mağazanızı mobil cihazlar için optimize etmeniz çok önemlidir.

Kurumsal E-ticaret

Kurumsal e-ticaret, büyük şirketlerden veya kuruluşlardan ürünlerin alım satımıdır. Büyük bir şirket, birçok farklı türde ürün satıyorsa veya birden fazla marka hattına sahipse, çevrimiçi satışa başladığında kurumsal e-ticarete girecektir.

Sosyal Medyada E-ticaret

Sosyal medya, e-ticaret mağazalarınızı geniş bir kitleye pazarlamanıza ve tanıtmanıza yardımcı olabilir. Sosyal medya, yalnızca arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantı kurmanıza izin vermez, aynı zamanda işletmenize müşteri çekme potansiyeline de sahiptir. Sosyal medya pazarlaması, iyi yapıldığında, müşterileri gayri resmi olarak bir ürüne çeker. Yeni müşteriler çekmenin yanı sıra, marka bilinirliği oluşturmanıza ve satışları artırmanıza da yardımcı olur.

  Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı ?
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments