+90 536 232 30 55
Web İşimiz

Dijital Reklam Yönetimi Ve Faydaları

Dijital Reklam Yönetimi Ve Faydaları

Dijital Reklam Yönetimi Ve Faydaları

Dijitalleşmenin arttığı günümüzde insanlar alışveriş ve sosyalleşme konusunda olan bağımlıklarını bir adım daha ileriye taşımış oldular. Artık ayaktan gidip alabileceği bir montu bir ceketi yada evine gidip görebileceği arkadaşını akrabasını tablet telefon ve bilgisayar gibi bir çok dijital aletle rahat bir şekilde sosyalleşme ve alışveriş işini hallede bilmektedir.

Bunun bilincinde olan firmalar müşteriye daha rahat erişmek adına dijital ortamda reklamlar oluşturarak karşı tarafı kazanmayı ve ürününü satmayı hedefler. Bununla birlikte tiktok, instagram, fecebook, twitter ve bunun gibi bir çok enstrümanı da kullanmaktadırlar. Bu enstrümanlar kullanılırken harcanan miktarın hedeflenen kitleye ulaşması adına dijital reklam yöneticilerinde yardım alınır ve işlerini iyi yapan yöneticiler reklamı istenen kitleye %99 oranında ulaştırır. Yapılan reklam hedeflenen kullanıcı ve kitleye ulaşmazsa kar hedeflenirken tamamen zarar elde edilir. Bu nedenle işi bilen kişilerle çalışmak zararı ve riski minimum seviyeye çeker ve yapılan harcamada maksimum verim elde edilir.

Dijital Reklam Yönetimi Nasıl Olmalı

Dijital ortam da çok fazla seçenek bulunduğu için insanlar hangisini kullanarak daha fazla kişiye erişeceğine ve erişilen kişilerin gerçekten de doğru kişiler olup olmadığına dikkat etmek zorunda kalıyorlar. Buda dijital ortamda verilen reklam stratejisinin doğru olmasını gerektiriyor. Aksi takdirde gereğinden fazla harcama yapılacak ve istenilen kitleye hiç bir şekilde ulaşılamayacaktır.

Bu yüzden verilen reklamın kesinlikle doğru zamanda, doğru kitleye, doğru bütçeyle ve doğru platformda verilmesi gerekiyor.

Örnek vermek gerekirse sizin instagram da yemekle ilgili bir hesabınız var ve siz orada güzel yemekler paylaşarak iyi yerlere gelmeye çalışıyorsunuz. Reklamı tutup bir mizah sayfasına verirseniz gelen kitle mizah takipçisi olduğu için sizi çok fazla benimsemeyecek ve hatta belki takip bile etmeyeceklerdir. Yemek sayfası yapan bir kişi yemek sayfalarına reklam verebilir yada sayfaya reklam vermek istemiyorum diyorsa yemek sayfalarının doğrudan takipçilerini hedef alacak seçeneklerde bulunarak yine aynı şekilde bu sefer instagramın kendi reklam politika merkezinden reklam çıkabilir ve hedeflenen noktaya doğru strateji ile varıla bilir.

  Web Sitelerinde Site Haritası Ve Önemi

Dijital Reklam Verirken Olmazsa Olmazlar

  • Reklam verirken kesinlikle doğru kitle seçilerek reklam verilmeli.
  • Reklam stratejisi yapılmalı.
  • Verilen reklamın takibi yapılmalı ve reklamda ufacık dahil bir pürüz varsa bütçe tasarrufu açısında derhal düzeltilmeli yada kaldırılmalı
  • Reklam erişimi şehir ülke ve bölgelere hitap edecek şekilde tasarlanmalı.
  • Reklamın bütçesi ilk başlarda çok yüksek olmamalı ki yapılan reklamın geri dönüşleri gözlensin ve bir sonraki reklam yayınında yapılan hatalar düzeltilsin.

Bunun dışında eğer çok fazla bilgiye sahip değilseniz yine aynı şekilde bizim sayfamız gibi dijital reklam yönetimi hizmeti veren profesyonel kişilerle çalışa bilir. Hem bütçenizden kar ederek ve hem zamanınızdan tasarruf ederek hayal edilen noktaya rahatlıkla erişile bilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments