+90 536 232 30 55
Web İşimiz

Da Pa Nedir ? Site Otoritesi Nasıl Arttırılır ?

Da Pa Nedir ? Site Otoritesi Nasıl Arttırılır ?

Google, çeşitli kriterler oluşturarak, doğru arama sonuçları üretmek ve arama sonuçlarında en alakalı içeriğe sahip sayfaları sıralamak için sistemlerini düzenli olarak iyileştirmeye çalışır. DA ve PA değerleri Spam Skoru ile birlikte kullanılan parametrelerdir. Bu değerler, web sitesinin değerlendirilebilmesi için web sitesi sahibine veri sağlar. Ancak Google, herhangi bir site için PA ve DA değerlerini yayınlamamaktadır. Bu değerlere kendi analiziniz üzerinden ulaşabilir veya siteyi bu hizmet için kullanabilirsiniz.

Da Değeri Nedir  ?

Türkçe Alan Adı Otoritesi, Alan Adı Otoritesidir. Domain otoritesi, bir web sitesinin kalitesini ortaya çıkaran en önemli faktördür. 0-100 arasında değişen puanlarla DA değerini belirleyen birçok faktör vardır. Bu faktörleri şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Etki alanına yüksek kaliteli harici bağlantılar,
  • Alan adı dönemi, (yaşı)
  • Çıkma Oranı, mobil uyumlu (responsive) tasarım,

Bunlara ek olarak bilinen diğer On-Page SEO çalışmaları da DA puanlarını doğrudan etkiler. DA puanınızı yükseltmenin en önemli yolu, yüksek kaliteli geri bağlantılar elde etmektir.

PA Değeri Nedir ?

PA (Sayfa Yetkilisi); bir site etki alanı altındaki bir sayfanın gücünü ifade eder. Site etki alanları ve alt sayfaları aynı düzeyde o kadar güçlü olmayabilir. Sayfalar tek tek araştırılmalı ve SEO kriterleri dikkate alınarak değer katılmalıdır. Bu noktada, doğrudan bir SEO metriği ile karşılaşıyoruz: spam puanı!

  LOGO TASARIMINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments